یو پی اس‌های صنعتی

UPSهای صنعتی به عنوان سیستم‌­های منبع تغذیه به صورت کاملاً سفارشی برای استفاده در محیط­‌های خاص در نظر گرفته می‌شوند و به ویژه برای محافظت از بارهای بحرانی در کاربردهای صنعتی طراحی شده‌­اند که در آن ولتاژهای گذرا، ایجاد شده توسط منبع تغذیه شبکه، می­‌تواند به طور جدی به UPS و بار بحرانی آسیب برساند. سیستم‌های UPS صنعتی کاملاً منعطف و قابل تنظیم هستند و برای نصب فعال آنلاین بین منبع تغذیه، منبع بای‌پس و بار بحرانی طراحی شده‌اند که در آن اینورتر ولتاژ AC و فرکانس تنظیم‌شده را به بار می­‌رساند و یکسوکننده ولتاژ / جریان DC تنظیم‌شده را بدون هیچ وقفه­ای به بار DC می‌دهد.

فرآیند تبدیل توان، بار بحرانی را از اختلالات شبکه معمولی جدا می­‌کند و همچنین، شبکه را از باری که تحت تاثیر هارمونیک­‌های ناشی از بارهای دیگر متصل به فیدر اصلی ورودی قرار دارد، جدا می‌کند. یکسوکننده برق AC را به DC تبدیل می­‌کند تا باتری­‌های سیلد اسید یا نیکل کادمیوم بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را شارژ کند؛ همچنین توان DC لازم برای ظرفیت نامی پیوسته اینورتر را فراهم می‌­کند. ماژول­‌های نیمه هادی IGBT در اینورتر PWM  استفاده می‌­شوند و کنترل‌­کننده‌­ها شکل موج سینوسی خروجی دقیق با محتوای هارمونیک بسیار کم را ایجاد می­‌کند. ماژول­‌های نیمه هادی تریستور نیز در یکسوکننده برای عملکرد قابل اطمینان استفاده می­‌شوند.

یک سیستم UPS از یکسوساز/شارژر، اینورتر، بای­پس استاتیک، بای­پس تعمیر و نگهداری، ترانسفورماتور ایزوله یکسوکننده، ترانسفورماتور ایزوله اینورتر، ترانسفورماتور ایزوله خط بای­پس، تثبیت­‌کننده اتومات خط، برد توزیع DC، برد توزیع AC، کنترل­ها و بخش مانیتورینگ تشکیل شده است. خروجی AC اینورتر به بار بحرانی متصل می‌شود، باتری ذخیره‌­ساز بین ورودی اینورتر و خروجی یکسوساز / شارژر از طریق یک MCB ایزوله متصل می­‌شود. برق نرمال ورودی AC به یکسوساز متصل است؛ مدار بای­پس نیز از همان منبع تغذیه برق می­‌گیرد تا در حین عملیات بای­پس، زمانی که سیستم در حالت تعمیر و نگهداری است، توان بار بحرانی را تامین کند.

سیستم­‌های یو پی اس صنعتی شرکت آستور به طور گسترده­‌ای در صنایع مختلف مانند تولید برق، توزیع برق، انتقال نیرو، تولید، حمل و نقل، معدن، پالایش، پتروشیمی، نفت و گاز، بیمارستان­‌ها، فرودگاه­‌ها استفاده می‌شود.